Filmi Full İzle, En güncel ve Yeni filmleri HD Kalitede Ücretsiz ve Reklamsız Direk İzleyebilirsiniz. Full HD Film İzleme Kalitesi Kralfilm.Org'da yaşanır.


371 Görüntülenme
Onaltıncı Raund HD
7.6 IMDB Puanı

Onaltıncı Raund HD

(The Hurricane)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Universal Pictures
  • Film Süresi 146 dakika
Kategori
Yönetmen
Senaryo Rubin 'Hurricane' Carter, Sam Chaiton, Terry Swinton, Armyan Bernstein, Dan Gordon
Ödüller 1 Oscar Adaylığı. Diğer 7 ödül & 17 adaylık.

Onaltıncı Raund Film Konusu


Yok yere dört duvar arasında geçen 19 yıllık bir esaret ve bu esarete, kitap okuyarak özgürlük armağan eden bir genç.
Çocukluğundan ergenlik dönemine kadar fazlasıyla sorunlu bir hayat geçiren Carter, spora fazlasıyla bir yapıya sahiptir özellikle boks. Aldığı amatör eğitimler sonucunda ortasöklet bünyesinde ama çelik gibi bir boksör olmuştur. Yıl 1966'yı gösterdiğinde ise Carter'in tüm hayatı bir gecede altüst olacaktır. Bir polis memuru Carter'i tutuklar ve ortada hiçbir sebep yoktur.

İfadesi alınan Carter, yargılama sonucu cinayetten hüküm giyer. Derdini hiç kimseye anlatamayan Carter, artık durumu kabullenmiş ve hapis cezasını yatmaktadır. Aradan uzun yıllar geçer ve Lesra Martin, isimi Kanadalı bir genç 25 dolara bir kitap alır. Bu kitabın yazarı ise hapis cezası yatan Carter'dir. Lesra Martin, okuduğu kitaptan fazlasıyla etkilenmiş ve Carter'in masum olduğunada inanmıştır. Şimdiki adımlarını yalnızca Carter'in özgürlüğü için atacaktır. İyi seyirler dileriz..

145 dakika süren Onaltıncı Raund filmi, 7.8 imdb puanı ile değer görürken. Yönetmen koltuğunda Norman Jewison, oturuyor. Tür olarak spor, dram ve biyografi filmleri kategorisinde yer alan filmin oyuncu kadrosunda ise: Denzel Washington, Liev Schreiber, John Hannah, Deborah Kara Unger, Clancy Brown, Dan Hedaya, Rod Steiger, David Paymer, Chuck Cooper, Debbi Morgan, Brenda Denmark, David Lansbury, Mitchell Taylor Jr., Garland Whitt, Harris Yulin, Beatrice Winde, Marcia Bennett, Vincent Pastore isimleri yer alıyor. kralfilm.org iyi seyirler diler..

Onaltıncı Raund - The Hurricane 1999 hemen izle hd

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın