Filmi Full İzle, En güncel ve Yeni filmleri HD Kalitede Ücretsiz ve Reklamsız Direk İzleyebilirsiniz. Full HD Film İzleme Kalitesi Kralfilm.Org'da yaşanır.


Türkçe Dublaj Fragman
545 Görüntülenme
Harry Potter 5 ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı HD
7.5 IMDB Puanı

Harry Potter 5 ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı HD

(Harry Potter and the Order of the Phoenix)
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi Warner Bros. Pictures
  • Film Süresi 138 dakika
Yönetmen
Senaryo Michael Goldenberg, J.K. Rowling
Ödüller 2 BAFTA Film Awards. Diğer 14 ödül & 40 adaylık.
Harry Potter teyzesinin oğlu Dudley Dursley ve bir grup arkadaşıyla beraber parkta oynarken birden ortalık kararmaya ve gökyüzünden tuhaf olaylar olmaya başlar. Bu durumu Harry Potter'ın yaptığını sanan Dudley Dursley onun olmadığını kısa sürede farkeder ve ikili koşarak kaçmaya başlar. Yağmurun şiddetinden kendilerini korumak için bir alt geçidin içine kendilerini zar zor atarlar.Duvarları serserilerce boyanmış ve aydınlatmalarında çoğunun çalışmadığı kuytu bi yerdir.Tam ruh emiciler tarafından köşeye sıkıştırılıp ruhları emilirken Harry son bir hamle ile asasına ulaşır ve ruh emicilere yaptığı büyü ile Dudley ve kendinin hayatını kurtarır. Bakanlık bu olaydan haber alır ve soruşturma başlatmak üzere Harry'e bir mektup gönderir.Hogwards'tan atıldığını sanan Harry'ı almaya gelen bir grup büyücü ile uçan süpürgeler eşliğinde gökyüzünden kaybolurlar. Kendini bu olayda aklamaya çalışacaktır.

Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı'nda ise durumda git gide karışmaktadır. Büyü dünyası Harry ve Lord Voldemort'un karşılaştığı inkar ederek Voldemort'un dönüşünü kabul etmeyip Harry'ı yalancılıkla itham etmişlerdir. Sihir Bakanı Cornelius Fudge ise bu yalanın kendisinin yerinde gözü olan Albus Dumbledore tarafından uydurulduğu fikrine kapılır ve en güvendiği çalışanlarından Profesör Dolores Umbridge'ı Hogwarts'a gönderir.Tüm öğrencilerin nefretini kısa sürede kazanacak olan Dolores Umbridge okulda kimseye nefes aldırmaz.

Resimler 9

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın