Filmi Full İzle, En güncel ve Yeni filmleri HD Kalitede Ücretsiz ve Reklamsız Direk İzleyebilirsiniz. Full HD Film İzleme Kalitesi Kralfilm.Org'da yaşanır.


Kral HD Fragman
863 Görüntülenme
Cengiz Han HD
7.2 IMDB Puanı

Cengiz Han HD

(Mongol: The Rise of Genghis Khan)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Arif Aliev, Sergei Bodrov
Ödüller 1 Oscar Adaylığı. Diğer 15 ödül & 11 adaylık.

Cengiz Han Film Konusu


Geçmişin hükümdarları arasında dünyaya dehşet saçan en büyük hükümdarlarından olan Cenhiz han'ın hayat hikayesinden alıntıların yapıldığı bir film.

Çok küçük yaşında Khal olan babasını kaybeden Timurçin hayata karşı tek başına bırkılır ve ailesinden obasından uzak kalır.

Obasının başına geçen yeni Khal onu öldümek ister ama Moğol kanunlarında çocuk öldürmek yasak olduğu için onun büyümesini bekler.

Timurçin sürekli kaçar halde olsada düşmanları onu sürekli bir şekilde bulup göz önünde tutmaya çalışırlar.

Küçükken babası ile eş seçmeye gittiğinde kadınını seçmiş ve ona büyüdüğünde geleceğine dairde söz vermişti, artık ergenlik yaşına girdiğinde ise gidip eşini alıp ailesinin yanına getirir.

Fakat obanın başına geçen khan'da onun peşine düşer kendiside kurtulsada eşini kaçırarak ona el koyar.
Çareyi süt kardeşinden yardım istemekte bulan Cengiz han yapıkları baskında khanı öldürür ve eşini kurtarır fakat bu seferde kan kardeşi ile ters düşer ve ceza olarakta köle pazarına gönderilir.

Orada zengin biri tarafından satın alınarak kafese konulan Cengiz Han zincirlerini kıracak ve artık kaçmadan gücünü gün yüzüne çıkartmak için tanrısı Tengriye dua edip dünyayı feth emek için yollara düşecektir.

Başrollerde Tadanobu Asano, Honglei Sun, Khulan Chuluun isimlerine yer verilen Cengiz Han Filmi, Tarih ve Savaş filmleri türünde yer alırken, Yönetmenliğini'de Sergey Bodrov yapmıştır. 124 dk süren film, 14 Mart 2008'de vizyona girmiştir. İyi seyirler dileriz..

Resimler 8

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın